VPG Foil Resistors Y0075142K800B9L
Part No.:
Y0075142K800B9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY0075142K800B9L.pdf
Description:
VSRT 142K80 0.1%
Resistance:
142.8 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y0075142K800B9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y0075142K800B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0075142K800B9L?
Image Y0075142K800B9L
Part Number Y0075142K800B9L
Product Status Active
Resistance 142.8 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)