VPG Foil Resistors Y0072383R000T9L
Part No.:
Y0072383R000T9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY0072383R000T9L.pdf
Description:
RES 383 OHM 1/4W 0.01% AXIAL
Resistance:
383 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.189" Dia x 0.374" W (4.80mm x 9.50mm)
Datasheet:
1. How to order Y0072383R000T9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y0072383R000T9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0072383R000T9L?
Image Y0072383R000T9L
Part Number Y0072383R000T9L
Product Status Active
Resistance 383 Ohms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.189" Dia x 0.374" W (4.80mm x 9.50mm)