VPG Foil Resistors Y007210K0000T9L
Part No.:
Y007210K0000T9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY007210K0000T9L.pdf
Description:
RES 10K OHM 1/4W 0.01% AXIAL
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.189" Dia x 0.374" W (4.80mm x 9.50mm)
Datasheet:
1. How to order Y007210K0000T9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y007210K0000T9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y007210K0000T9L?
Image Y007210K0000T9L
Part Number Y007210K0000T9L
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.189" Dia x 0.374" W (4.80mm x 9.50mm)