VPG Foil Resistors Y006259K0000T14L
Part No.:
Y006259K0000T14L
Datasheet:
Chuangxin CloudY006259K0000T14L.pdf
Description:
RES 59K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Resistance:
59 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±1ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y006259K0000T14L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y006259K0000T14L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y006259K0000T14L?
Image Y006259K0000T14L
Part Number Y006259K0000T14L
Product Status Active
Resistance 59 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)