VPG Foil Resistors Y006247K5900T9L
Part No.:
Y006247K5900T9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY006247K5900T9L.pdf
Description:
S102KT 47K590 0.01%
Resistance:
47.59 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±1ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y006247K5900T9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y006247K5900T9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y006247K5900T9L?
Image Y006247K5900T9L
Part Number Y006247K5900T9L
Product Status Active
Resistance 47.59 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)