VPG Foil Resistors Y006246K9000T0L
Part No.:
Y006246K9000T0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY006246K9000T0L.pdf
Description:
RES 46.9K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Resistance:
46.9 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±1ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y006246K9000T0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y006246K9000T0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y006246K9000T0L?
Image Y006246K9000T0L
Part Number Y006246K9000T0L
Product Status Active
Resistance 46.9 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)