VPG Foil Resistors Y006234K8000A0L
Part No.:
Y006234K8000A0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY006234K8000A0L.pdf
Description:
RES 34.8K OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Resistance:
34.8 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±1ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y006234K8000A0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y006234K8000A0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y006234K8000A0L?
Image Y006234K8000A0L
Part Number Y006234K8000A0L
Product Status Active
Resistance 34.8 kOhms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)