VPG Foil Resistors Y006234K2500T20L
Part No.:
Y006234K2500T20L
Datasheet:
Chuangxin CloudY006234K2500T20L.pdf
Description:
RES 34.25K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Resistance:
34.25 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±1ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y006234K2500T20L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y006234K2500T20L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y006234K2500T20L?
Image Y006234K2500T20L
Part Number Y006234K2500T20L
Product Status Active
Resistance 34.25 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)