VPG Foil Resistors Y006233K3330T0L
Part No.:
Y006233K3330T0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY006233K3330T0L.pdf
Description:
RES 33.333K OHM 0.6W 0.01% RAD
Resistance:
33.333 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±1ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y006233K3330T0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y006233K3330T0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y006233K3330T0L?
Image Y006233K3330T0L
Part Number Y006233K3330T0L
Product Status Active
Resistance 33.333 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)