VPG Foil Resistors Y006232K2994T9L
Part No.:
Y006232K2994T9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY006232K2994T9L.pdf
Description:
RES 32.2994K OHM 0.6W 0.01% RAD
Resistance:
32.2994 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±1ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y006232K2994T9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y006232K2994T9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y006232K2994T9L?
Image Y006232K2994T9L
Part Number Y006232K2994T9L
Product Status Active
Resistance 32.2994 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)