VPG Foil Resistors Y006225K0000T9L
Part No.:
Y006225K0000T9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY006225K0000T9L.pdf
Description:
RES 25K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Resistance:
25 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±1ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y006225K0000T9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y006225K0000T9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y006225K0000T9L?
Image Y006225K0000T9L
Part Number Y006225K0000T9L
Product Status Active
Resistance 25 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)