VPG Foil Resistors Y00608K25000B9L
Part No.:
Y00608K25000B9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY00608K25000B9L.pdf
Description:
RES 8.25K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Resistance:
8.25 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)
Datasheet:
1. How to order Y00608K25000B9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y00608K25000B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y00608K25000B9L?
Image Y00608K25000B9L
Part Number Y00608K25000B9L
Product Status Active
Resistance 8.25 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)