VPG Foil Resistors Y00605R00000F9L
Part No.:
Y00605R00000F9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY00605R00000F9L.pdf
Description:
RES 5 OHM 1/4W 1% AXIAL
Resistance:
5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±12ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)
Datasheet:
1. How to order Y00605R00000F9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y00605R00000F9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y00605R00000F9L?
Image Y00605R00000F9L
Part Number Y00605R00000F9L
Product Status Active
Resistance 5 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±12ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)