VPG Foil Resistors Y00605R00000F0L
Part No.:
Y00605R00000F0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY00605R00000F0L.pdf
Description:
RES 5 OHM 1/4W 1% AXIAL
Series:
VTA
Resistance:
5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±12ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)
Datasheet:
1. How to order Y00605R00000F0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y00605R00000F0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y00605R00000F0L?
Image Y00605R00000F0L
Part Number Y00605R00000F0L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series VTA
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 5 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±12ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)