VPG Foil Resistors Y0060453R000F0L
Part No.:
Y0060453R000F0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY0060453R000F0L.pdf
Description:
RES 453 OHM 1/4W 0.01% AXIAL
Resistance:
453 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)
Datasheet:
1. How to order Y0060453R000F0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y0060453R000F0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0060453R000F0L?
Image Y0060453R000F0L
Part Number Y0060453R000F0L
Product Status Active
Resistance 453 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)