VPG Foil Resistors Y006015K0000F0L
Part No.:
Y006015K0000F0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY006015K0000F0L.pdf
Description:
RES 15K OHM 1/4W 1% AXIAL
Resistance:
15 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)
Datasheet:
1. How to order Y006015K0000F0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y006015K0000F0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y006015K0000F0L?
Image Y006015K0000F0L
Part Number Y006015K0000F0L
Product Status Active
Resistance 15 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)