VPG Foil Resistors Y006012K1000B9L
Part No.:
Y006012K1000B9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY006012K1000B9L.pdf
Description:
RES 12.1K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Resistance:
12.1 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)
Datasheet:
1. How to order Y006012K1000B9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y006012K1000B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y006012K1000B9L?
Image Y006012K1000B9L
Part Number Y006012K1000B9L
Product Status Active
Resistance 12.1 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)