VPG Foil Resistors Y006010K0000D9L
Part No.:
Y006010K0000D9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY006010K0000D9L.pdf
Description:
RES 10K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)
Datasheet:
1. How to order Y006010K0000D9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y006010K0000D9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y006010K0000D9L?
Image Y006010K0000D9L
Part Number Y006010K0000D9L
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)