VPG Foil Resistors Y0058787R000B9L
Part No.:
Y0058787R000B9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY0058787R000B9L.pdf
Description:
VTA55V4T 787R00 0.1%
Series:
VMTA55
Resistance:
787 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Datasheet:
1. How to order Y0058787R000B9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y0058787R000B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0058787R000B9L?
Image Y0058787R000B9L
Part Number Y0058787R000B9L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series VMTA55
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 787 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)