VPG Foil Resistors Y0058698R000B9L
Part No.:
Y0058698R000B9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY0058698R000B9L.pdf
Description:
VTA55V4T 698R000 0.1%
Series:
VMTA55
Resistance:
698 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Datasheet:
1. How to order Y0058698R000B9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y0058698R000B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0058698R000B9L?
Image Y0058698R000B9L
Part Number Y0058698R000B9L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series VMTA55
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 698 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)