VPG Foil Resistors Y0058539R000F9L
Part No.:
Y0058539R000F9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY0058539R000F9L.pdf
Description:
RES 539 OHM 0.3W 1% AXIAL
Resistance:
539 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Datasheet:
1. How to order Y0058539R000F9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y0058539R000F9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0058539R000F9L?
Image Y0058539R000F9L
Part Number Y0058539R000F9L
Product Status Active
Resistance 539 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)