VPG Foil Resistors Y0058533R000B0L
Part No.:
Y0058533R000B0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY0058533R000B0L.pdf
Description:
RES 533 OHM 0.3W 0.1% AXIAL
Resistance:
533 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Datasheet:
1. How to order Y0058533R000B0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y0058533R000B0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0058533R000B0L?
Image Y0058533R000B0L
Part Number Y0058533R000B0L
Product Status Active
Resistance 533 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)