VPG Foil Resistors Y0058531R000B9L
Part No.:
Y0058531R000B9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY0058531R000B9L.pdf
Description:
RES 531 OHM 0.3W 0.1% AXIAL
Resistance:
531 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Datasheet:
1. How to order Y0058531R000B9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y0058531R000B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0058531R000B9L?
Image Y0058531R000B9L
Part Number Y0058531R000B9L
Product Status Active
Resistance 531 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)