VPG Foil Resistors Y005831R0000B9L
Part No.:
Y005831R0000B9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY005831R0000B9L.pdf
Description:
RES 31 OHM 0.3W 0.1% AXIAL
Resistance:
31 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Datasheet:
1. How to order Y005831R0000B9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y005831R0000B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y005831R0000B9L?
Image Y005831R0000B9L
Part Number Y005831R0000B9L
Product Status Active
Resistance 31 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)