VPG Foil Resistors Y00582K21000F0L
Part No.:
Y00582K21000F0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY00582K21000F0L.pdf
Description:
RES 2.21K OHM 0.3W 1% AXIAL
Resistance:
2.21 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Datasheet:
1. How to order Y00582K21000F0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y00582K21000F0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y00582K21000F0L?
Image Y00582K21000F0L
Part Number Y00582K21000F0L
Product Status Active
Resistance 2.21 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)