VPG Foil Resistors Y005828K5710D9L
Part No.:
Y005828K5710D9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY005828K5710D9L.pdf
Description:
RES 28.571K OHM 0.5% 0.3W AXIAL
Resistance:
28.571 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.120" Dia x 0.270" L (3.05mm x 6.86mm)
Datasheet:
1. How to order Y005828K5710D9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y005828K5710D9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y005828K5710D9L?
Image Y005828K5710D9L
Part Number Y005828K5710D9L
Product Status Active
Resistance 28.571 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.120" Dia x 0.270" L (3.05mm x 6.86mm)