VPG Foil Resistors Y0058250R000B9L
Part No.:
Y0058250R000B9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY0058250R000B9L.pdf
Description:
RES 250 OHM 0.3W 0.1% AXIAL
Series:
VTA
Resistance:
250 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Datasheet:
1. How to order Y0058250R000B9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y0058250R000B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0058250R000B9L?
Image Y0058250R000B9L
Part Number Y0058250R000B9L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series VTA
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 250 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)