VPG Foil Resistors Y005822R1000F0L
Part No.:
Y005822R1000F0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY005822R1000F0L.pdf
Description:
RES 22.1 OHM 0.3W 1% AXIAL
Resistance:
22.1 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Datasheet:
1. How to order Y005822R1000F0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y005822R1000F0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y005822R1000F0L?
Image Y005822R1000F0L
Part Number Y005822R1000F0L
Product Status Active
Resistance 22.1 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)