VPG Foil Resistors Y005820R2000F0L
Part No.:
Y005820R2000F0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY005820R2000F0L.pdf
Description:
RES 20.2 OHM 0.3W 1% AXIAL
Series:
VTA
Resistance:
20.2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Datasheet:
1. How to order Y005820R2000F0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y005820R2000F0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y005820R2000F0L?
Image Y005820R2000F0L
Part Number Y005820R2000F0L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series VTA
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 20.2 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)