VPG Foil Resistors Y005820K0000F9L
Part No.:
Y005820K0000F9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY005820K0000F9L.pdf
Description:
RES 20K OHM 0.3W 1% AXIAL
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Datasheet:
1. How to order Y005820K0000F9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y005820K0000F9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y005820K0000F9L?
Image Y005820K0000F9L
Part Number Y005820K0000F9L
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)