VPG Foil Resistors Y00581K07000B9L
Part No.:
Y00581K07000B9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY00581K07000B9L.pdf
Description:
RES 1.07K OHM 0.3W 0.1% AXIAL
Resistance:
1.07 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Datasheet:
1. How to order Y00581K07000B9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y00581K07000B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y00581K07000B9L?
Image Y00581K07000B9L
Part Number Y00581K07000B9L
Product Status Active
Resistance 1.07 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)