VPG Foil Resistors Y005812K0000F0L
Part No.:
Y005812K0000F0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY005812K0000F0L.pdf
Description:
RES 12K OHM 0.3W 1% AXIAL
Resistance:
12 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Datasheet:
1. How to order Y005812K0000F0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y005812K0000F0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y005812K0000F0L?
Image Y005812K0000F0L
Part Number Y005812K0000F0L
Product Status Active
Resistance 12 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)