VPG Foil Resistors Y005811K0000F0L
Part No.:
Y005811K0000F0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY005811K0000F0L.pdf
Description:
RES 11K OHM 0.3W 1% AXIAL
Resistance:
11 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Datasheet:
1. How to order Y005811K0000F0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y005811K0000F0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y005811K0000F0L?
Image Y005811K0000F0L
Part Number Y005811K0000F0L
Product Status Active
Resistance 11 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)