VPG Foil Resistors Y005810R0000B9L
Part No.:
Y005810R0000B9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY005810R0000B9L.pdf
Description:
VTA55V4T 10R000 0.1%
Series:
VMTA55
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Datasheet:
1. How to order Y005810R0000B9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y005810R0000B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y005810R0000B9L?
Image Y005810R0000B9L
Part Number Y005810R0000B9L
Manufacturer VPG Foil Resistors
Series VMTA55
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 10 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Operating Temperature -
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)