VPG Foil Resistors Y005810K0000F9L
Part No.:
Y005810K0000F9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY005810K0000F9L.pdf
Description:
RES 10K OHM 0.3W 1% AXIAL
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Datasheet:
1. How to order Y005810K0000F9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y005810K0000F9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y005810K0000F9L?
Image Y005810K0000F9L
Part Number Y005810K0000F9L
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.3W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)