VPG Foil Resistors Y000798K8000D0L
Part No.:
Y000798K8000D0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY000798K8000D0L.pdf
Description:
RES 98.8K OHM 0.5% 0.6W RADIAL
Resistance:
98.8 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y000798K8000D0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y000798K8000D0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y000798K8000D0L?
Image Y000798K8000D0L
Part Number Y000798K8000D0L
Product Status Active
Resistance 98.8 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)