VPG Foil Resistors Y000798K0000B9L
Part No.:
Y000798K0000B9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY000798K0000B9L.pdf
Description:
RES 98K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Resistance:
98 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y000798K0000B9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y000798K0000B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y000798K0000B9L?
Image Y000798K0000B9L
Part Number Y000798K0000B9L
Product Status Active
Resistance 98 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)