VPG Foil Resistors Y000796K8000B0L
Part No.:
Y000796K8000B0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY000796K8000B0L.pdf
Description:
RES 96.8K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Resistance:
96.8 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y000796K8000B0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y000796K8000B0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y000796K8000B0L?
Image Y000796K8000B0L
Part Number Y000796K8000B0L
Product Status Active
Resistance 96.8 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)