VPG Foil Resistors Y000790K0000T369L
Part No.:
Y000790K0000T369L
Datasheet:
Chuangxin CloudY000790K0000T369L.pdf
Description:
S102CT 90K000 0.01% 952363
Resistance:
90 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y000790K0000T369L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y000790K0000T369L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y000790K0000T369L?
Image Y000790K0000T369L
Part Number Y000790K0000T369L
Product Status Active
Resistance 90 kOhms
Tolerance ±0.01%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)