VPG Foil Resistors Y000780K0000D0L
Part No.:
Y000780K0000D0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY000780K0000D0L.pdf
Description:
RES 80K OHM 0.5% 0.6W RADIAL
Resistance:
80 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y000780K0000D0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y000780K0000D0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y000780K0000D0L?
Image Y000780K0000D0L
Part Number Y000780K0000D0L
Product Status Active
Resistance 80 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)