VPG Foil Resistors Y00077R37850A9L
Part No.:
Y00077R37850A9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY00077R37850A9L.pdf
Description:
RES 7.3785 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Resistance:
7.3785 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y00077R37850A9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y00077R37850A9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y00077R37850A9L?
Image Y00077R37850A9L
Part Number Y00077R37850A9L
Product Status Active
Resistance 7.3785 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)