VPG Foil Resistors Y000779K6000F0L
Part No.:
Y000779K6000F0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY000779K6000F0L.pdf
Description:
RES 79.6K OHM 0.6W 1% RADIAL
Resistance:
79.6 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y000779K6000F0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y000779K6000F0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y000779K6000F0L?
Image Y000779K6000F0L
Part Number Y000779K6000F0L
Product Status Active
Resistance 79.6 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)