VPG Foil Resistors Y000777K6000D0L
Part No.:
Y000777K6000D0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY000777K6000D0L.pdf
Description:
RES 77.6K OHM 0.5% 0.6W RADIAL
Resistance:
77.6 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y000777K6000D0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y000777K6000D0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y000777K6000D0L?
Image Y000777K6000D0L
Part Number Y000777K6000D0L
Product Status Active
Resistance 77.6 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)