VPG Foil Resistors Y00076R00000A9L
Part No.:
Y00076R00000A9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY00076R00000A9L.pdf
Description:
RES 6 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Resistance:
6 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y00076R00000A9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y00076R00000A9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y00076R00000A9L?
Image Y00076R00000A9L
Part Number Y00076R00000A9L
Product Status Active
Resistance 6 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)