VPG Foil Resistors Y00075R00000A0L
Part No.:
Y00075R00000A0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY00075R00000A0L.pdf
Description:
RES 5 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Resistance:
5 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y00075R00000A0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y00075R00000A0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y00075R00000A0L?
Image Y00075R00000A0L
Part Number Y00075R00000A0L
Product Status Active
Resistance 5 Ohms
Tolerance ±0.05%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)