VPG Foil Resistors Y00073K60400V9L
Part No.:
Y00073K60400V9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY00073K60400V9L.pdf
Description:
RES 3.604K OHM 0.6W 0.005% RAD
Resistance:
3.604 kOhms
Tolerance:
±0.005%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y00073K60400V9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y00073K60400V9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y00073K60400V9L?
Image Y00073K60400V9L
Part Number Y00073K60400V9L
Product Status Active
Resistance 3.604 kOhms
Tolerance ±0.005%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)