VPG Foil Resistors Y00072K50000V9L
Part No.:
Y00072K50000V9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY00072K50000V9L.pdf
Description:
RES 2.5K OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Resistance:
2.5 kOhms
Tolerance:
±0.005%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y00072K50000V9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y00072K50000V9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y00072K50000V9L?
Image Y00072K50000V9L
Part Number Y00072K50000V9L
Product Status Active
Resistance 2.5 kOhms
Tolerance ±0.005%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)