VPG Foil Resistors Y000720K0000V9L
Part No.:
Y000720K0000V9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY000720K0000V9L.pdf
Description:
RES 20K OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±0.005%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y000720K0000V9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y000720K0000V9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y000720K0000V9L?
Image Y000720K0000V9L
Part Number Y000720K0000V9L
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Tolerance ±0.005%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)