VPG Foil Resistors Y000720K0000V0L
Part No.:
Y000720K0000V0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY000720K0000V0L.pdf
Description:
RES 20K OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±0.005%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y000720K0000V0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y000720K0000V0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y000720K0000V0L?
Image Y000720K0000V0L
Part Number Y000720K0000V0L
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Tolerance ±0.005%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)