VPG Foil Resistors Y0007200R000V0L
Part No.:
Y0007200R000V0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY0007200R000V0L.pdf
Description:
RES 200 OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±0.005%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y0007200R000V0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y0007200R000V0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0007200R000V0L?
Image Y0007200R000V0L
Part Number Y0007200R000V0L
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Tolerance ±0.005%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)